Veljavnost in trajanje statusa
Status registriranega športnika začne veljati z dnem potrditve nastopa na tekmovanju uradnega tekmovalnega sistema s strani Sabljaške zveze Slovenija. Posameznik ima lahko istočasno status registriranega športnika v več športnih panogah. Status registriranega športnika traja 12 mesecev od datuma potrditve nastopa na tekmovanju uradnega tekmovalnega sistema s strani Sabljaške zveze SLovenija. Posamezniku preneha status registriranega športnika, ko preneha nastopati na tekmovanjih uradnih tekmovalnih sistemov oziroma najkasneje ob izteku leta dni (12-ih mesecev) od zadnjega potrjenega nastopa, ki je bil objavljen v seznamu registriranih športnikov. Postopek vpisa in oblikovanja seznama registriranih športnikov Sabljaška zveza Slovenije potrdi posameznikov nastop na tekmovanju uradnega tekmovalnega sistema. OVŠ na predlog Sabljaške zveze Slovenija vpiše posameznika v seznam registriranih športnikov. Sabljaška zveza Slovenije lahko potrdi nastop posameznika na tekmovanju najkasneje 8 mesecev po zaključku tekmovanja, v primeru večdnevnih tekmovanj se za datum nastopa upošteva prvi dan celotnega tekmovanja. Sprememba podatkov V primeru nastanka sprememb podatkov športnikov, ki so vpisani v seznam mora Sabljaške zveze Slovenija sporočiti spremembe v najkrajšem možnem času OVŠ-u. OVŠ objavi spremembe v naslednjem obnovljenem seznamu. Objava seznama registriranih športnikov Seznam registriranih športnikov se dnevno obnavlja, javno objavljen je 3x letno in sicer: - 1. februarja vsi športniki, ki so nastopili na tekmovanjih zaključenih do 31.1. - 1. junija vsi športniki, ki so nastopili na tekmovanjih zaključenih do 31.5. - 1. oktobra vsi športniki, ki so nastopili na tekmovanjih zaključenih do 30.9.
0 Comments
Predsednik Sabljaške zveze Savo Tatalovič in generalni sekretar Aljoša Cetinski sta se udeležila kongresa Mednarodne sabljaške zveze (FIE), ki je potekal 21. in 22. novembra 2009 v Palermu v Italiji.
Na kongresu so med drugim v Mednarodno sabljaško zvezo sprejeli nove zveze, spregovorili o Olimpijskih igrah 2012 v Londonu ter glasovali o gostiteljih mladinskega in kadetskega, članskega ter veteranskega svetovnega prvenstva v sabljanju v letu 2011. Sabljaška sekcija Duel Tabor 19. in 20. decembra 2009 v Dvorani Tabor pripravlja državno prvenstvo v floretu in meču.
V soboto 19. decembra se bodo v floretu pomerile vse starostne skupine v moški in ženski konkurenci, v nedeljo 20. decembra, pa se bodo za naslov državnega prvaka v meču potegovali v obeh članskih konkurencah. Prijave do vključno srede, 16.12.2009, po e-pošti, na naslov: [email protected] Tekmovalo se bo po pravilih FIE - Modifikacija: Kategorija C – kline 0, 2 Odgovornost: Tekmovalci tekmujejo na lastno odgovornost. Organizator ne odgovarja za izgubljene predmete. Prijavnina: 10,00 EUR za en nastop, 15,00 EUR za dva in več nastopov Sodniki: Vsak klub, ki bo prijavil več kot 4 tekmovalce na kategorijo, mora priskrbeti enega sodnika, za več kot 8 tekmovalcev pa dva sodnika. Rudolf Cvetko, prvi Slovenec, ki je osvojil olimpijsko medaljo, je bil rojen 17. novembra 2009 v Senožečah. Na 5. olimpijskih igrah v Stockholmu leta 1912 je Cvetko kot član avstrijske sabljaške reprezentance osvojil srebrno olimpijsko medaljo v ekipnem tekmovanju s sabljo.
Cvetko je svojo sabljaško pot začel v obdobju 1904-13 najprej kot učenec, nato pa učitelj sabljanja v priznanem Vojaškem inštitutu v Dunajskem Novem mestu. Po upokojitvi iz vojaške službe je postal član ljubljanskega sabljaškega krožka, ki se je spomladi leta 1929 organiziral kot sabljaška sekcija športnega kluba Ilirije. Postal je njen načelnik in uspešen sabljaški učitelj, opravljal je visoke funkcije v jugoslovanski sabljaški zvezi ter slovel kot strog in pravičen sabljaški sodnik. Skupaj z voditelji Ilirije E. Bettetom, Stankom Bloudkom in S. Lapajnetom je pomembno vplival na razvoj športa v Sloveniji med svetovnima vojnama. Po letu 1945 se je posvetil vzgoji mladih sabljačev v Športnem klubu Tabor in delu v Sabljaški zvezi Slovenije. Rudolf Cvetko je s svojim delom postavil temelje slovenskemu društvenemu sabljaškemu športu. Bil je tudi predavatelj sabljanja na Akademiji za igralsko umetnost (danes AGRFT) in Inštitutu za telesno vzgojo v Ljubljani (danes Fakulteta za šport). Za svoj prispevek slovenskemu športu je prejel več nagrad med njimi tudi Bloudkovo nagrado. |
Prihajajoča tekmovanjaNi prihajajočih tekmovanj.
Arhiv objav
September 2024
|